Firmamız 2018, 2019 ve 2020 yıllarında yabancı kuruluşlarla gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda yurt dışına yüklü miktarda yarka ihracatı gerçekleştirmiş olup, aynı zamanda yurt içindeki resmi kurum ve kuruşların düzenlediği projeleri başarılı ile tamamlamıştır. Ayrıca 2020 yılı Ocak ayı itibari ile Gezen Tavuk Federasyonu çatısı altında Batı Karadeniz Gezen Tavuk Yumurta Üreticileri Ve Satıcıları Derneği’ ni kurarak Salma tavukçuluk yapan ve yapacak olan kişileri bir araya getirmeyi hedeflemiştir.

Bilindiği gibi salma tavukçuluk bir diğer adıyla gezen tavukçuluk özellikle son yıllarda popüler olmaya başlayan, özünde serbest sistemlerde yerde yetiştiricilik yapılması koşuluyla yumurta üretilmesidir. Ancak bu tip yetiştiricilik genellikle organik yumurta üretimi ile karıştırılmaktadır. Oysa bu sistemlerde yapılan üretimle elde edilen yumurtalar doğal yumurta olarak nitelendirilmelidir. Salma tavukçuluk denildiğinde birçok kişi tarafından algılanan, yem yedirmeden sadece doğal ortamda bulduğu yeşillik vs. ile besleme yapılabileceğidir. Anlaşılacağı üzere henüz salma tavukçulukla ilgili ülkemizde yeterli bilgi, bu işi yapan veya yapmak isteyen kişilere doğru bir şekilde ulaştırılamamaktadır. PF GRUP olarak önceliğimiz sektörde yıllar boyu edindiğimiz tecrübelerimizi salma tavukçuluk yapacak olan kişilere aktararak doğru bir yatırım yapmalarını sağlamak olacaktır. Gerek ırk seçimi gerekse kaliteli yarka tedariki ile başlayan çalışma sürecimiz, üretim periyodu süresince verdiğimiz danışmanlık hizmetimiz ile bütün üreticilerimizin karlı bir yatırım yapmalarını destekleyecektir.

PF GRUP olarak yılın 12 ayında yetiştiriciliğini yaptığımız farklı ırklardaki yarkalarımızı üreticilerimizin hizmetine sunmaktayız. 


 

UA-126150170-1