PF GRUP AŞ. Salma Tavukçulukta Türkiye’ nin entegre sistemde çalışan tek firması olup aynı zamanda ABN Damızlık Ltd. Şti.’ nin kurucu ortağıdır. PF GRUP olarak kapsamlı bir çalışma alanımız bulunmaktadır. Civciv üretimi, yarka yetiştiriciliği ve satışı, prefabrik ve çadır kümes kurulumu, kümes ekipmanları satışı, yem makinası imalatı ve yem konsantresi satışı yapmaktadır. Satış sonrasında üretim dönemi boyunca karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik yapılacak teknik danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak firmamız tarafından verilmektedir.


Firmamız kanatlı sektöründe uzun çalışma, tecrübe ve bilgi birikimler sonucu sektörün önde gelen kişileri tarafından kurulmuştur. Bilgi birikimleri ve tecrübelerini bilimsel ve teknolojik gelişmelerle destekleyerek, kanatlı sektörünün son birkaç yılda yeni gelişen dalı Salma Tavukçuluğa (FreeRange) farklı ve yeni bir bakış açısı sunmuştur. 

Özellikle hayvan besleme ve  kendi yemini yapma alanına getirdiği ilk farklı yenilik; işletmelerin kapasiteleri doğrultusunda çeşitli büyüklüğe sahip yem makinalarını sektörün hizmetine sunmaktır. Bunun yanı sıra   yemlerde kullanılan farklı katkı maddelerini ayrı ayrı satın almak yerine, tamamını ideal bir formulasyon ve oldukça homojen bir karışımla tek bir ürün olarak üreticilere ulaştırmaktır. Bu yeni ürünün sağladığı karlılık, hayvan performansındaki artış, nihai üründe (et, süt, yumurta) ulaştığı kalite, üreticinin büyük takdirini kazanmış ve ciddi bir pazar oluşturmuştur.

ARGE çalışması neticesinde hazırlanmış olan bu kompleks karışımlar yumurta grubunda “PFC®”, yem makineleri grubunda “PFM®” markaları ile tescil ettirilmiştir.

Üretimimizde kullanılan tüm hammaddeler saf olarak kalite sertifikaları ile birlikte dünyanın bu konuda en iyi firmalarından tedarik edilmektedir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri ÜRÜNLERİMİZ bölümünde bulabilirsiniz.

UA-126150170-1